Kategorie
Manipulatory Manipulatory Przemysłowe

Transport i dostawa manipulatorów przemysłowych

Transport i dostawa to jedna z finalnych faz przedsięwzięcia, jakim jest wyposażenie Twojego zakładu w manipulator przemysłowy. Zapewnienie bezpiecznego dotarcia urządzenia do miejsca docelowego wymaga ścisłego zaplanowania. Priorytetem jest bezpieczeństwo i integralność naszych manipulatorów na każdym etapie transportu, od naszej fabryki aż po Twoje obiekty.

Pakowanie manipulatora przemysłowego: maksymalna ochrona 

Pierwszym krokiem w bezpiecznym transporcie manipulatorów przemysłowych jest zabezpieczenie ich poprzez odpowiednie opakowanie. W Dalmec ta kluczowa usługa jest wliczona w cenę naszych manipulatorów. Sprawdzone procedury i materiały zapewniają bezpieczeństwo urządzeń podczas transportu.

Przed umieszczeniem w opakowaniu manipulator jest rozkładany na 3 lub 4 części. Osobno pakowane są ramiona, osobno chwytak i osobno kolumna, a także płyta bazowa, jeśli manipulator jest w nią wyposażony.

Do opakowania manipulatorów używamy krat metalowych lub drewnianych skrzyń. Jeden i drugi rodzaj opakowania jest dopasowany do wymiarów konkretnego urządzenia.

Opakowanie manipulatora Dalmec jest zawsze ściśle opisane, wraz z podaniem wagi netto i brutto, dzięki temu możemy dobrać odpowiedni środek transportu dla każdego ładunku.

Transport manipulatorów: sprawna logistyka i bezpieczeństwo na każdym etapie 

Z zakładu produkcyjnego Dalmec we Włoszech gotowy i zapakowany manipulator wyjeżdża firmowym transportem. Jest zawożony do partnerskiego magazynu, który współpracuje z krajowym oddziałem Dalmec.

Teraz możemy odebrać manipulator z magazynu na kilka sposobów. Przede wszystkim współpracujemy z profesjonalnym spedytorem, który posiada partnera we Włoszech. Jest on w stanie efektywnie zorganizować transport manipulatora do Polski i jest to najczęściej stosowane rozwiązanie. Możemy także wysłać samochód z oddziału, który odbierze ładunki z zakładu produkcyjnego. W szczególnych przypadkach, kiedy zależy nam na czasie lub mowa o wyjątkowo dużym transporcie, dedykowany samochód może odebrać manipulator i dostarczyć go prosto do klienta.

Z reguły manipulator wyjeżdża z Włoch w czwartek i dociera do klienta we wtorek lub środę. Po dotarciu do Polski musi bowiem zostać przekazany z transportu międzynarodowego na krajowy. W przypadku transportu dedykowanego omijamy ten przeładunek.

Dalmec jako firma globalna wysyła swoje manipulatory również transportem lotniczym i posiada odpowiednią wiedzę o bezpiecznym pakowaniu oraz procedurach dotyczących takiej formy transportu. Jednak w Europie korzystamy w 100% z transportu drogowego.

Dostawa manipulatora: precyzja i odpowiedzialność 

Kiedy manipulator znajduje się już w samochodzie transportowym, w Dalmec otrzymujemy informację od spedytora, kiedy planowana jest jego dostawa. Wówczas informujemy klienta o dniu, w którym należy spodziewać się manipulatora. Awizując klientowi dostawę, podajemy także wszystkie niezbędne szczegóły, takie jak rozmiary opakowania, rodzaj i nr rejestracyjny samochodu dostawczego, dane kontaktowe do kierowcy.

Manipulatory Dalmec są w 90% dostarczane na warunkach DAP, czyli Delivered at Place, zgodnie z zapisami międzynarodowych formuł handlowych Incoterms 2020, które regulują podział odpowiedzialności pomiędzy nabywcą a sprzedawcą. Oznacza to, że sprzedawca ma obowiązek dostarczenia towaru do wskazanej lokalizacji, ale to kupujący jest odpowiedzialny za jego rozładunek.

Przeniesienie ryzyka na kupującego oznacza, że klient przyjmuje towar i sam przewozi go do magazynu, a następnie po przybyciu serwisu dostarcza go na miejsce montażu. Wynika to z faktu, że każdy zakład ma własne regulacje dotyczące transportu wewnętrznego, stąd to odbiorca bierze odpowiedzialność za tę część procesu.

Na życzenie możemy przygotować dostawę w trybie „just in time”. Wtedy pracownicy Dalmec są obecni przy rozładunku manipulatora. Serwis przewozi go na miejsce docelowe i od razu wykonuje montaż. Takie rozwiązanie wiąże się jednak z dodatkowym kosztem.

Aby udokumentować stan manipulatora, prosimy także klienta o przesłanie nam zdjęć odebranego urządzenia.

Jak dostarczamy manipulatory przemysłowe Dalmec? 

Cały proces, od pakowania po dostawę manipulatora, ma na celu dostarczenie manipulatora do klienta w sposób bezpieczny, a także wygodny. Wypracowane procedury i doświadczenie w tym procesie gwarantują, że odbywa się on sprawnie, a wszystkie szczegóły są odpowiednio uregulowane. Gwarantuje to, że manipulator dociera do zakładu w nienagannym stanie, a klient nie musi się martwić o ten etap procesu zamówienia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wyposażyć swój zakład w nowoczesny manipulator przemysłowy albo masz pytania dotyczące  procesu wdrożenia manipulatora Dalmec w swoim zakładzie, koniecznie daj nam znać!