Kategorie
Finanse Manipulatory Manipulatory Przemysłowe Oszczędności Urządzenia Transportu Bliskiego UTB

Wszystko co musisz wiedzieć na temat wizji lokalnej

WIZJA LOKALNA DALMEC – CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

W Dalmec planujemy każdy szczegół – od projektu aż po montaż. Na podstawie konkretnych potrzeb klienta biuro techniczne rozpoczyna prace nad projektem. Dlatego też wizja lokalna jest decydującym etapem procesu wdrażania manipulatora. Produkujemy ok. 2500 manipulatorów rocznie, co oznacza, że  każdego dnia powstaje ok. 10 projektów w różnych branżach przemysłu – to gwarancja naszego doświadczenia. Sprawdź, jak wygląda wizyta zrealizowania przez doświadczonego producenta.

DALMEC – ROZWIĄZANIA DOSTOSOWANE DO INDYWIDUALNYCH POTRZEB

Cykl życia manipulatora rozpoczyna się od zamówienia klienta. Na podstawie konkretnych potrzeb biuro techniczne rozpoczyna prace nad projektem. Zanim jednak do tego przystąpi, musi przeprowadzić dokładny wywiad i poznać lepiej proces produkcji, dlatego też wizja lokalna przed przygotowaniem oferty jest tak ważna – pozwala na zebranie wszystkich istotnych wiadomości. Następnie każdy poszczególny element jest produkowany przez wykwalifikowane zespoły – dział konstrukcji metalowych zajmuje się cięciem i kształtowaniem poszczególnych elementów, a tokarnia precyzyjnie i rzetelnie wykonuje obróbkę mechaniczną. Do lakierni trafiają produkty, które są następnie montowane i kablowane. Wszystkie etapy procesu produkcji są realizowane na podstawie życzeń firmy zamawiającej. Zatwierdzony projekt wstępny jest nieustannie kontrolowany i aktualizowany. Manipulator jest ostatecznie poddawany rygorystycznemu testowi odbiorczemu w obszarze przeznaczonym do badań, po czym jest gotowy do przekazania go do zakładu klienta. Nasz system zarządzania jakością potwierdza certyfikat ISO9001, który wyznacza organizację produkcji i dalszą kontrolę jakości. Wszystkie etapy projektowania i produkcji manipulatorów Dalmec są poddawane ciągłym testom i kontrolom, aby zagwarantować bezpieczeństwo ich użytkowania i trwałość.

CZY WIZJA LOKALNA WYMAGA PRZYGOTOWANIA ZE STRONY KLIENTA?

Zanim nasi specjaliści rozpoczną projektowanie idealnie dopasowanej oferty, muszą zebrać wszystkie potrzebne szczegóły. Najlepszym sposobem jest wizja lokalna. Po uzgodnieniu dogodnego terminu, przedstawiciel Dalmec  wybiera się na linię produkcyjną, żeby lepiej zrozumieć proces. Zadaje mnóstwo pytań, czasem bardzo szczegółowych. Nasi specjaliści jednak wiedzą, że z pozoru nieznaczące aspekty mogą istotnie wpłynąć na cały proces produkcyjny i realizację zamówienia (Zob. dlaczego Solidny wywiad to podstawa). Podstawowe pytania dotyczą przede wszystkim dokładnego opisu rodzaju albo rodzajów produktów, docelowego miejsca odbierania i odkładania produktu czy też jego kinematyki. Czy musisz się przygotować do takiego wywiadu? Wszystko zależy od Ciebie. Czasem szczegółowość naszych pytań, pomimo że klienci znają swój proces doskonale,  wymaga od nich uzupełnienia informacji w innych działach i sekcjach. Nic straconego! W 30% przypadkach nasi klienci dostarczają nam informacje po wizycie. Jesteśmy na to zawsze przygotowani.

ILU WIZYT MUSI SPODZIEWAĆ SIĘ KLIENT?

Zazwyczaj jest to tylko jedna wizyta, której dokonuje przedstawiciel regionalny. Doświadczony producent doskonale wie, o co pytać i podczas wizyty nie zajmie Ci więcej niż 2 godzin. Bardzo dużo informacji dotyczących zapytania zbieramy na tym właśnie etapie, niekiedy jednak potrzebujemy kolejnej wizyty, w celu uzupełnienia informacji. Zdarza się to natomiast dość rzadko. Bardzo zaawansowane projekty wymagają od nas więcej pracy i przygotowań. Dlatego dobrą taktyką jest dodatkowe uzupełnienie informacji, by realizacja wdrożenia przebiegła w stu procentach pomyślnie.

WIZJA LOKALNA I AUDYT W JEDNYM?

Musisz wiedzieć, że w Dalmec spełniamy też funkcję audytora: wprowadzenie manipulatora do Twojego procesu często uwydatnia możliwość wprowadzenia zmian, które maksymalnie ulepszą jakość procesu. Produkujemy ok. 2500 manipulatorów rocznie, co oznacza, że  każdego dnia powstaje ok. 10 projektów w różnych branżach przemysłu – to gwarancja naszego doświadczenia. Dlatego też doradzimy Ci, czy warto wprowadzić dodatkowe zmiany w twojej produkcji – jak np. rodzaj opakowania, czy stanowisko pracy. Niewielkie zmiany pomogą odpowiednio dostosować manipulator do Twoich potrzeb, a przez to zwiększyć efektywność pracy.  Niemniej, zawsze mamy na względzie to, by nie generować dodatkowych kosztów lub by były one jak najmniejsze. Wiemy, co jest ważne dla naszych partnerów.

MAGICZNY TRIK

Firma Dalmec pozytywnie patrzy w przyszłość, angażując swoje siły w postawionym sobie zadaniu. Wyróżnia ją innowacja, badania w połączeniu z rozwojem, szkolenia i ciągłe udoskonalanie kwalifikacji swoich pracowników oraz prowadzona od lat polityka w zakresie ochrony środowiska. 60 000 wyprodukowanych manipulatorów, 10 modeli. W Dalmec nieustanie rozważamy wszelkie możliwe opcje, aby odnaleźć jak najlepsze rozwiązania dla określonych potrzeb, dlatego w związku z nową trudną sytuacją, podczas wizji lokalnej, wykorzystujemy najnowszą technologię skanerów laserowych 3D. Staramy się zebrać jak najwięcej informacji w jak najkrótszym czasie, zachowując bezpieczeństwo. Jako liderzy na rynku, chcemy wypromować nowe podejście.

DALMEC I JEGO PROCES PRODUKCYJNY – PEŁNA PRZEJRZYSTOŚĆ

Manipulatory Dalmec słyną na świecie z unikalnych projektów, wysokiej jakości zastosowanej technologii, komponentów objętych patentami międzynarodowymi, a także z szerokiego zakresu specjalizacji i konkretnych rozwiązań dla każdej branży przemysłu. Każdy etap produkcji, począwszy od projektu aż po montaż, włącznie z testem odbiorczym, analiza funkcjonalności, projektowanie w środowisku trójwymiarowym, badania uwzględniające dostępne rozwiązania techniczne, tworzenie symulacji i prototypów są przeprowadzane wyłącznie przez personel wewnętrzny. Jesteśmy doświadczonymi specjalistami, których rozwiązania pomogą nie tylko przyspieszyć procesy, zredukować ich koszty, ale także zadbać o wymagane bezpieczeństwo na linii produkcyjnej, gdzie często dochodzi do wypadków (Zob. Bezpieczeństwo przy operacjach transportu bliskiego).

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o ofercie i projektowaniu manipulatorów dostosowanych do potrzeb konkretnych środowisk produkcyjnych, skontaktuj się z nami.