Kategorie
Finanse Manipulatory Manipulatory Przemysłowe Oszczędności Urządzenia Transportu Bliskiego UTB

Leasing w Santander

Dalmec pozytywnie patrzy w przyszłość, angażując swoje siły w postawionym sobie zadaniu. Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i kiedy tylko jest to możliwe, wdrażać nowe rozwiązania. W związku z czym, możemy się dziś pochwalić nawiązaniem współpracy z Santander Leasing, co zapewni naszym nabywcom jeszcze lepsze warunki zakupu oraz finansowania manipulatorów przemysłowych. Jakie korzyści zyskają dzięki temu rozwiązaniu nasi klienci?

W rozmowie z Urszulą Wielądek-Ostrowską, menadżerem rynku maszyn i urządzeń Santander Leasing Polska, rozmawia Adam Szlendak, dyrektor zarządzający w Dalmec Polska. 


Co to dokładnie oznacza dla Dalmec podpisanie umowy o współpracy z Santander Leasing?

Klienci, zanim skorzystają z oferty finansowania maszyny, najczęściej, w pierwszej kolejności nawiązują kontakt z dostawcą, w poszukiwaniu rozwiązania, które spełni ich oczekiwania. Dlatego też niezwykle istotne jest, aby producent już na pierwszym spotkaniu, poza szeroką gamą produktów maszynowych, przedstawił ofertę finansowania produktu. Coraz więcej klientów z sektora produkcji decyduje się na korzystanie z ofert leasingowych.

W dzisiejszych czasach, kiedy czas jest bardzo cenny, ułatwia to szybkie i sprawne przeprocesowanie transakcji. 

Jakie pozytywne konsekwencje zyskają dzięki tej współpracy klienci Dalmec?

Przy zakupie nowej maszyny Klienci, zanim podejmą decyzję czy akceptują ofertę dostawcy, bardzo często chcą wiedzieć, jaki będą ponosić koszt miesięczny. Dzięki doradcy Santander Leasing dedykowanemu wyłącznie do obsługi klientów Dalmec, już na pierwszym spotkaniu poznają ofertę finansowania, dostosują do swoich potrzeb okres finansowania oraz wspólnie dobiorą produkt (pożyczka czy też leasing).  Wpłata własna oraz okres finansowania są również dostosowane do aktualnych potrzeb klienta. Jeśli klient korzysta z jakiegoś dofinansowania, zdecydowanie polecanym produktem będzie pożyczka leasingowa, gdyż warunkiem uzyskania dofinansowania jest własność maszyny klienta. 

Jak wyglądają formalności?

W zależności od ceny kontraktu stosujemy różne procedury. Doradca z pewnością poprowadzi klienta przez cały proces, pomoże w uzupełnieniu dokumentów. Po otrzymaniu wszystkich dokumentów decyzja i umowa zostaje przygotowana od 1 do 3 dni roboczych.

Na jaki rodzaj leasingu mogą liczyć klienci Dalmec?

Po poznaniu potrzeb klienta dostosujemy odpowiedni produkt. W swojej ofercie posiadamy zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy. Możemy również zaproponować pożyczkę leasingową, jeżeli z jakichś przyczyn, klient potrzebuje być właścicielem maszyny.

Leasing operacyjny określa przedmiot leasingu (w tym przypadku manipulator przemysłowy) jako składnik majątkowy leasingodawcy (Santander Leasing). Leasingobiorca nie ponosi wówczas kosztów amortyzacji produktu, produkt nie jest środkiem trwałym klienta. Kosztami uzyskania przychodu korzystającego z przedmiotu umowy są miesięczne raty leasingowe.  Podatek VAT doliczany jest do każdej raty, nie ma obowiązku opłacania podatku w całości na początku umowy.

Przy wyborze leasingu finansowego, przedmiot leasingu nie jest zaliczony do składników majątkowych leasingobiorcy, więc ten ma obowiązek ponoszenia kosztów amortyzacji przedmiotu leasingu. Leasingobiorca może zaliczyć część odsetkową raty leasingowej do kosztów uzyskania przychodów. Podatek VAT należy wówczas opłacić w całości już na początku umowy. Klient staje się właścicielem przedmiotu. W leasingu finansowym, korzystający nie ponosi kosztów opłaty wstępnej.

Jak długi jest okres finansowania? Na jak długo można zawrzeć umowę?

Jest to uzależnione od produktu. Minimalny okres finansowania to 12 miesięcy (pożyczka), maksymalny 72 miesiące.

Jakie są koszty finansowania maszyny?

Ciężko jest określić ogólny koszt finansowania, gdyż jest on uzależniony od bardzo wielu czynników, takich jak: cena przedmiotu, wysokość wpłaty własnej klienta, okres finansowania, wysokość wykupu. Jednakże warto pamiętać, że Santander Leasing istnieje na Polskim rynku od ponad 20 lat i od wielu lat jest w czołówce liderów finansowania maszyn i urządzeń. Oferuje szeroką gamę atrakcyjnych produktów finansowych. Dodatkowo, zapisy ogólnych warunków umów leasingu (OWUL) Santander Leasing są uznawane za najbezpieczniejsze dla klientów w kolejnych edycjach rankingów niezależnych ekspertów. OWUL to zbiór wzajemnych praw i obowiązków klienta i leasingodawcy, które są integralną częścią każdej umowy. Warto więc korzystać z produktów producentów, którzy współpracują z dużą, wysoko postawioną firmą leasingową.

Chcesz skorzystać z oferty finansowania manipulatora przemysłowego Dalmec?

Skontaktuj się z nami

lub bezpośrednio z doradcą Santander Leasing,  dedykowanym do obsługi klientów Dalmec:

Michał Gabryel

 E-mail: michal.gabryel@santanderleasing.pl

Tel: : 697 640 785